• Nowy
Nowy

CANINSIEN 4NERVS

22,68 zł / 21,00 zł
Brutto
0184

Opis preparatu

W preparacie 4Nervs wykorzystano znane od wieków działanie ziół uspokajających. Zalicza się do nich najbardziej znana melisa lekarska, chmiel i kozłek lekarski. Zioła te działając w swoim towarzystwie dają najlepsze rezultaty, gdyż wykazują tzw. efekt synergii.

  • Najbardziej popularnym ziołem łagodzącym stres jest melisa. Melisa lekarska ma również działanie rozkurczające, które mogą pojawić się w nerwowych sytuacjach.
  • Kozłek lekarski, inaczej waleriana, zmniejsza wrażliwość układu nerwowego. Zwiększa przepływ jonów chlorkowych do wnętrza komórek, co wywołuje uczucie odprężenia. Zaletą waleriany jest działanie nasenne, jednak w porównaniu do farmakologicznych środków nie działa otępiająco.
  • Zielona herbata, prócz znanych właściwości wspomagających trawienie, zmniejsza ryzyko chorób neurodegeneracyjnych.
  • Podobne właściwości ma również chmiel, gdyż chroni neurony przed uszkodzeniem w wyniku stresu oksydacyjnego. Wyciąg z szyszek chmielu stosowany jest w minimalizowaniu nadpobudliwości nerwowej. Wycisza popędy płciowe, co sprawdza się u psów w sezonie cieczek.

W walce ze stresem najlepiej działają hormony szczęścia, których produkcję pobudza kompleks witamin z grupy B. B-witaminy uczestnicą w metabolizmie neurotoksyn redukując tym samym uczucie niepokoju. Jednocześnie hormon stresu jest ograniczany przez obecność magnezu, dlatego 4Nervs uzupełnia jego niedobór.

  • Tryptofan to aminokwas, w wyniku którego powstaje serotonina i melatonina. Są to hormony wpływające pozytywnie na jakość snu i komunikacje między komórkami nerwowymi

Preparat jest naturalnym preparatem, opartym tylko na naturalnych wyciągach roślinnych, dlatego jego działanie łagodzi stany lękowe, pies pozostaje cały czas świadomy. Dla należytego efektu należy zacząć podawanie preparatu kilka dni przed sytuacją stresogenną. Najlepszym sposobem na stałe złagodzenie stresu u psa jest przyzwyczajenie i odpowiednia nauka, szkolenie.

Dawkowanie

Certyfikaty zdrowia

Wszystkie nasze preparaty witaminowe posiadają certyfikaty najwyższej jakości

Opinie o preparacie

ZALETY PREPARATU CANINSIEN 4NERVS

minimalizuje lęk separacyjny

łagodzi napięcie w trakcie wizyty u lekarza weterynarii

łagodzi stany lękowe

wycisza w okresie cieczek

wycisza przed, po i w trakcie podróży

minimalizuje stany lękowe, związane ze zmianą warunków bytowych