• Nowy
Nowy

CANINSIEN 4SKIN

22,68 zł / 21,00 zł
Brutto
0180

Opis preparatu

Wygląd sierści pokazuje nam kondycje naszego psa. Zdrowa, lśniąca sierść nie tylko wygląda pięknie, ale też zdrowo. Okres linienia u psów mieszkających w domach jest zaburzony przez dogrzewanie domów w chłodniejszym okresie. Wymiana okrywy zmniejsza odporność, ponieważ pierwszą barierą przed patogenami, staje się skóra. Komponując 4Skin uwzględniliśmy nie tylko wizualne aspekty, ale także i zdrowotne. Zdrowo wyglądająca sierść to również zdrowa skóra psa, w tym celu zastosowaliśmy leczniczą moc kurkumy i oleju z konopi siewnej.

  • Kurkuma uznawana za jedno z najskuteczniejszych ziół azjatyckich ma szerokie spektrum działania, wykorzystywana jest do walki z łuszczycą, egzemą i podrażnieniami. Na zainteresowanie zasługuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne.
  • Olej z konopi siewnej, tłoczony na zimno i nierafinowany, składa się praktycznie z samych NNKT. Posiada idealny stosunek Omega 3 do Omega 6, przez co nawilża skórę, staje się ona elastyczna i “szczelniejsza”.
  • Aby włos miał warunki do wzrostu wymaga odpowiednich składników, których dostarcza metionina i MSM. Metionina (aminokwas siarkowy) stanowi budulec do tworzenia keratyny, która tworzy włos. Pomiędzy aminokwasami siarkowymi wytwarzane są bardzo silne wiązania dwusiarczkowe, silne i prawidłowo utworzone sprawiają, że sierść jest sprężysta i niełamliwa. Siarka dostarczana jest wraz z MSM. MSM to nic innego jak doskonale przyswajalna siarka organiczna.
  • Witaminy z grupy B wpływa na zwiększenie przez komórki syntezy tłuszczów, co skutkuje pokryciem skóry i włosów wydzieliną zapobiegającą ich wysuszaniu. Taki film ochronny stanowi również barierę przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Kwas pantotenowy również wpływa na sprawniejszą pracę keratynocytów, które tworzą keratynę. Witamina B również wpływa na regenerację tkanki łącznej, a więc przyśpiesza gojenie ran.
  • Skład lipidowej warstwy na skórze i sierści reguluje obecność witaminy A, zaś witamina E, jako silny antyoksydant, zabezpieczy przed wolnymi rodnikami.
  • Biotyna zapobiega nadmiernemu łojotokowi jak i łupieżowi. Jest również skutecznym środkiem stymulującym wzrost oraz wpływa na grubość włosa. Biotyna w swym składzie również posiada niezbędną w tym celu siarkę.

Dawkowanie

Certyfikaty zdrowia

Wszystkie nasze preparaty witaminowe posiadają certyfikaty najwyższej jakości

Opinie o preparacie

Justyna
2019-07-05

Preparat jest dobry i działa, ale wkurzające jest jego podawanie i odmierzanie tych niewielkich dawek. Powinna być załączana jakaś miarka, albo coś

Napisz opinię

ZALETY PREPARATU CANINSIEN 4SKIN

łagodzi stany zapalne skóry

zapobiega tworzeniu się kołtunów

wzmacnia pigmentację sierści

łagodzi stany zapalne skóry

minimalizuje okres linienia

zapobiega problemom dermatologicznym np. łupież, świąd, pękające podeszwy łap zimą

najlepszy jako pielęgnacja sierści psa