Hodowla: Z nieba Hodowla psów Bichon Frise i Papillon

W latach 70-tych zamieszkałam z rodzicami przy Torach Wyścigów Konnych w Sopocie. Pewnego dnia poszłam popatrzeć na pasące się stado i zostałam tam na długie lata. Zainteresowałam się wtedy jeździectwem. Uczyłam się pasaży i piaffów, ciągów i innych ewolucji na końskim grzbiecie. Nauczyłam się też jak wiele można dokonać mądrą pracą, systematycznością i konsekwentnym postępowaniem - nawet z bardzo trudnymi zwierzętami.

Po pewnym czasie moja sytuacja życiowa oraz wypadek spowodowały, że odeszłam od sportu. Poczułam wtedy ogromną pustkę. Brakowało mi kompanii do ulubionych wędrówek po lesie... W wyniku tych tęsknot do domu zawitała FANTA- wspaniała suka rasy American Staffordshite Terrier. Uwielbiała ona wysiłek, była wierna, lojalna i niesłychanie posłuszna. Na początku prowadzałam ją na zajęcia w tzw." psim przedszkolu", a później moja mądra towarzyszka ukończyła z najwyższymi lokatami kursy PT (Pies Towarzysz) oraz PSO (Pies Stróżująco Obronny). Wytrwała, niezawodna, we wszystkim była prawie zawsze pierwsza.

Uczestniczyłam z nią w wystawach psów rasowych. W niedługim czasie została Młodzieżową Championką Polski, następnie dorosłą Championką Polski oraz wielokrotną Zwyciężczynią Rasy. W niedługim czasie urodziła ona kilka udanych miotów, a ja dla swej hodowli wybrałam oddający moje uczucia przydomek - "Z Nieba"...

Hodowla: ARTEMIDA SHELTIE FCI

Psy od zawsze były obecne w moim życiu - już w dzieciństwie rozpoczęła się ta pasja i trwa po dziś dzień. Pierwszym psem jaki zjawił się w naszym domu był owczarek szkocki Collie. Któż z nas nie widział i nie pamięta filmu "Lassie wróć"... i jak tu się nie zakochać w tej cudownej rasie? To po prostu niemożliwe! Tak było i w moim przypadku - rodzice spełnili moje marzenie i tak oto zjawiła się śniada suczka collie o imieniu Dolly - całkowicie zawładnęła moim sercem. Dała mi i moim bliskim wiele lat szczęścia i cudownych wspomnień. Tak bardzo urzekła mnie tyloma cechami: swą nieprzeciętnie szlachetną urodą, dostojeństwem, opanowaniem, a nade wszystko niezwykłą inteligencją.

Hodowla: Casamonna FCI Kennel

Hodowla psów rasy Lhasa apso. Hod. Małgorzata Szczypczyk

Hodowla: Gorwin FCI

Hodowca Olena Gordovska Amatorska hodowla "Gorwin" jest zarejestrowana w FCI od roku 1999. Mamy psy rasy West highland white terrier. Są one naszym hobby i członkami rodziny. Podróżujemy razem z nimi, bierzemy udział w wystawach, trenujemy z naszymi psami agility.

Hodowla: "Z Rozkoszowskiej Chaty"

Najpierw była foksterierka szorstkowłosa potem cocer spanielka. IMG_8210K Nie miały one jednak rodowodów. Kiedy kupiliśmy sznaucerkę średnią pieprz i sól WEGĘ z Białeckiej Ostoi FCI, otworzyła ona nam oczy na piękno psów rasowych.

Hodowla: Park Ridge Kennel

Hodowla Yorkshire terrier, Gryfonik Belgijski, Gryfonik Brukselski, Brabantczyk. Hodowca Elżbieta Ślewiczko. Hodowla Park Ridge z Legionowa.

Nasze gryfoniki mieszkają właściwie w 2 domach. Brukselskie u nas a belgijskie po sąsiedzku u rodziców.

Ogród prawie 3500m służy im za wybieg.I biada temu kto wejdzie bez zapowiedzenia! Stado czarnych budrysów szczeka bardzo głośno! Aby poznać nowych kumpli nasze psy bywają też na wystawach, gdzie odnoszą niemałe sukcesy.

Częstymi gośćmi w Legionowie bywają inne gryfoniki pochodzące z naszej hodowli. Po prostu sielanka i rodzinna atmosfera

Hodowla: Hodowla “z Psiego Chaosu” (FCI)

Barbara - jej pierwszy pies był pudlem średnim, przyleciał samolotem jako prezent od dziadka. Dla nastoletniej Basi to doświadczenie było pierwszym psim krokiem w życiu. Jednak dalsze psie miłości musiały poczekać, ale kiedy się już doczekała… To pomysł na hodowlę przyszedł naprawdę zaraz po tym. W 1998 pojawiła się pierwsza terierka walijska, to ona dała początek hodowli. To jej pierwszy miot szczeniaków w 2000 roku jest jednocześnie rokiem, w którym zaczęła się Życiowa Przygoda, jaką jest hodowla “z Psiego Chaosu”.

Hodowla: KENNEL KALCYTOWY ZAKĄTEK FCI

Barbara - jej pierwszy pies był pudlem średnim, przyleciał samolotem jako prezent od dziadka. Dla nastoletniej Basi to doświadczenie było pierwszym psim krokiem w życiu. Jednak dalsze psie miłości musiały poczekać, ale kiedy się już doczekała… To pomysł na hodowlę przyszedł naprawdę zaraz po tym. W 1998 pojawiła się pierwsza terierka walijska, to ona dała początek hodowli. To jej pierwszy miot szczeniaków w 2000 roku jest jednocześnie rokiem, w którym zaczęła się Życiowa Przygoda, jaką jest hodowla “z Psiego Chaosu”.

Hodowla: ORZECHWY RAJ FCI

W Moim domu zawsze były zwierzęta, zarówno te małe jaki i te zdecydowanie większe. Moim marzeniem zawsze było mieć w domu małego pieska i to marzenie się spełniło w 2015 roku kiedy w naszym domu zawitała malutka Rinka-suczka rasy maltańczyk. Rinka szybko stała się przysłowiowym" oczkiem w głowie" wszystkich domowników. Zakochałam w tej rasie. Wspólnie zdobywałyśmy doświadczenie wystawowe, a Ja umiejętności groomerskie. Na początku roku Moja suczka pierwszy raz została mamą .Na świat przyszły dwa przecudne pieski i tak oto powstała moja hodowla, która jest typowo domowa przez co psy nie są izolowane od codziennego życia co ma to dobry wpływ na ich psychikę i socjalizację zarówno dorosłych jak i ich potomstwa.Pieski mają do dyspozycji duży dom z ogrodem. Hodowla zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce i Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI, co powoduje, że wszystkie urodzone u Mnie szczenięta uzyskują prawdziwe rodowody potwierdzające ich pochodzenie.

Kocham wszystkie swoje pieski i mam do nich wielki szacunek, są członkami naszej rodziny. Obecność czworonogów dobrze wpływa na atmosferę w rodzinie, scala i wycisza ją, stwarza więcej sytuacji w których gromadzimy się razem, są to: spacery, wspólne oglądanie filmu z urokiem wtulenia się w to stworzonko, to jest cud natury i nikt kto nie ma takiego czworonożnego przyjaciela nie jest w stanie tego zrozumieć.

Szczenięta w mojej hodowli będą zawsze pojawiały się po długich przemyśleniach i starannym dobraniu najlepszego skojarzenia, aby stworzyć jak najlepszych przedstawicieli rasy.

Hodowla: Paka Wilkołaka

Wszystko zaczęło się w 1990 roku od kupna wymarzonego Owczarka Niemieckiego, wilczastej suki NEFRA Hiszpańskie Srebro. Miała być tylko szkolona, ale... pierwsza wystawa, emocje, adrenalina, połknięty bakcyl... poszło. Kolejne wystawy, kolejne stopnie szkolenia, starty na zawodach, Mistrzostwa Polski

Hodowla: Vive Vanette FCI

kameralna hodowla psów rasy Papillon i Phalene założona w 2004 roku. Nazwa hodowli wywodzi się od pierwszej Papillonki, która pojawiła się w naszym domu rok wcześniej. W 2005 roku urodził się u nas AMORE MIO Vive Vanette - pierwszy Phalene zarejestrowany w Polsce, a w 2008 roku przyszedł na świat pierwszy miot Phalene.